Analityka internetowa

Aby lepiej dotrzeć do odbiorców, należy ich poznać – profesjonalna analityka internetowa to jedna z usług, na jaką Państwo możecie liczyć, wybierając AdultSEO. Dzięki nam dowiecie się więcej o tym, kto odwiedza konkretne strony, jakie ma oczekiwania, a także co zrobić, by je spełnić i doprowadzić do konwersji ruchu na stronie WWW.

Czym jest analityka internetowa?

To złożony proces, obejmujący zbieranie informacji o internautach korzystających z wybranych stron WWW. Łączy się to z analizą tych danych i znalezieniem rozwiązań umożliwiających skuteczniejsze pozyskiwanie wśród gości strony faktycznie zainteresowanych klientów. Wykonując tę usługę, korzystamy ze specjalistycznych narzędzi analitycznych, pozwalających m.in. na monitorowanie efektów dotychczasowych działań marketingowych, a także ich korektę, jeśli zajdzie taka potrzeba. Prawidłowo prowadzona analityka internetowa pozwala zmaksymalizować zyski ze sprzedaży lub korzystania z usług danej firmy.

Bardzo ważne w tym przypadku jest indywidualne podejście. W AdultSEO patrzymy na przypadek każdej strony jako na odrębny, dostosowując narzędzia oraz techniki analityczne do specyficznej branży, jak i Klienta. Dzięki temu macie Państwo pewność, że uzyskacie rzetelne dane, jakie pozwolą dopracować stronę pod wymagania odbiorców i Waszych celów.

Jakie korzyści zapewnia profesjonalna analityka internetowa?

Jedną z podstawowych korzyści, gwarantowanych przez ten proces, jest rzetelna ocena skuteczności dotychczasowych kampanii. Dzięki takim narzędziom, jak Google Analytics można sprawdzić, na co postawić większy nacisk, a co się nie sprawdziło. To również pozwala skuteczniej inwestować środki, aby się zwróciły. Z drugiej strony profesjonalna analityka internetowa pozwala na odnajdywanie ewentualnych słabości strony internetowej i poprawienie jej tam, gdzie tylko się da. To także znakomita metoda, by stworzyć profil odbiorców strony. Dzięki analizie określi się m.in.:

  • średni wiek gości, ich płeć, miejsce zamieszkania i inne dane demograficzne,
  • źródła wizyt (skąd klient dowiedział się o firmie),
  • jakie treści przeglądał.

Cele analityki internetowej

Dowiadując się więcej o klientach i ich zachowaniu na stronie internetowej, można lepiej optymalizować przyszłe działania firmy. Poza tym w ten sposób łatwiej dobierze się bardziej efektywne metody marketingowe, co pozwala mądrzej wykorzystywać środki. Analityka internetowa, prowadzona przez AdultSEO umożliwia również optymalizację konwersji, czyli zwiększenie stosunku pożądanych akcji do ilości wizyt na stronie. Nierzadko proces ten pozwala na zweryfikowanie, jakie błędy ma dana strona i co trzeba poprawić, aby ruch na niej był bardziej efektywny.

Warto przy tym pamiętać, że analityka internetowa nie jest jednorazowym procesem. Świadomość klientów dotyczących produktów i usług stale wzrasta, wobec czego mogą zmieniać się ich oczekiwania. Stąd też okresowe prowadzenie podobnych analiz pozwala na dostosowywanie się do zmieniających się warunków.

Profesjonalna analityka w AdultSEO

Duży ruch na stronie bez konwersji na inne działania? To się może zmienić, jeśli wybierzecie Państwo AdultSEO. Jesteśmy specjalistami od optymalizacji stron oraz analityki internetowej. Dzięki nam zapoznacie się bliżej z klientami odwiedzającymi witrynę Waszej firmy oraz dowiecie się, jak efektywniej tworzyć kampanie internetowe w sieci. Po więcej informacji – zachęcamy do kontaktu.