Analiza konkurencji SEO

Nasza firma zajmuje się profesjonalną i kompleksową analizą konkurencji SEO. Rozpoznanie rynku pod kątem widoczności stron rywali w wyszukiwarkach, ich fraz kluczowych oraz metod pozycjonerskich pozwala łatwiej określić strategię budowania pozycji w SERP-ach. Najczęściej analiza konkurencji odbywa się w połączeniu z audytem SEO. Dzięki temu można łatwiej określić, jakie zmiany są konieczne, aby przebić się przez konkurencję i łatwiej dotrzeć do grona odbiorców, o które toczy się rywalizacja. Wybierając tę usługę w AdultSEO, macie Państwo pewność, że prace te zostaną wykonane z dbałością o każdy detal, aby jak najlepiej opracować strategię optymalizacji witryny.

Jaki jest cel analizy konkurencji SEO?

Zmagając się z konkurentami online, analizę wykonuje się m.in. po to, aby:

  • poznać słowa kluczowe, znaczniki (tytułu i nagłówków), jakość strony (w tym też treści) i strategię linkowania, z jakiej korzystają,
  • rozeznać się w błędach, jakie popełnia konkurencja i je wykorzystać (lub ich unikać przy pozycjonowaniu własnej strony).

Dzięki takim działaniom łatwiej nie tylko dobrać unikatowe frazy pod linkowanie (w tym frazy długiego ogona – czyli składające się z więcej niż 3 słów), ale i np. lepiej zadbać o treść, aby ta odpowiadała wymogom internautów.

Jak wygląda analiza konkurencji SEO?

Taki proces zazwyczaj rozpoczynamy od audytu SEO. To pozwala poznać słabe i silne punkty strony Klienta i zrównywać je z atutami i wadami witryn konkurencji. To także ważne w budowaniu odpowiedniej strategii pozycjonowania strony w przyszłości, w tym też wydatków z tym związanych.

Następnie przychodzi pora na właściwe określenie konkurencji dla konkretnej strony WWW. Pod uwagę brane są strony internetowe firm z tej samej lub podobnej branży. Bardzo ważne jest dostosowanie analizy do zasięgu Klienta – lokalna firma w końcu rzadko decyduje się walczyć z ogólnokrajowymi (lub większymi) markami, gdyż zazwyczaj się jej to nie opłaca. Na tej podstawie tworzymy listę przedsiębiorstw, które mogą być potencjalnymi rywalami naszych Klientów.

Dopiero w tym momencie przystępujemy do analizy, w jaki sposób pozycjonowane są strony konkurencji. Korzystając z profesjonalnych narzędzi, określamy ilość, rodzaj i jakość słów kluczowych. Szczegółowo sprawdzamy także dane dotyczące m.in.:

  • ruchu na stronie,
  • odniesień innych stron,

oraz takie elementy i czynniki jak:

  • meta opisy ze zwrotami CTA,
  • szybkość działania witryny,
  • zgodność z urządzeniami mobilnymi,
  • strukturę treści,
  • intuicyjność strony.

Ostatecznie – bardzo istotna jest wartość treści. Im bardziej merytoryczna, tym atrakcyjniejsza dla potencjalnych odbiorców.

AdultSEO – profesjonalna analiza konkurencji

Jeśli oczekujecie Państwo szczegółowej i kompletnej analizy bezpośredniej konkurencji – jesteśmy do dyspozycji! Mamy szerokie doświadczenie i narzędzia, jakie pozwolą dokładnie określić, co da się poprawić i jakie błędy konkurentów można wykorzystać, by znaleźć się wyżej w wyszukiwaniach. Dzięki takiej analizie poznacie Państwo zarówno silne, jak i słabsze strony witryny oraz możliwości i potencjalne zagrożenia, jakie mogą pojawić się w przyszłości.

×