Pozycjonowanie stron internetowych Wix

Pozycjonowanie stron internetowych Wix

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych Wix

Jedną z wielu platform, na których zakłada się sklepy internetowe, jest Wix. Narzędzie to ma mnóstwo zalet z perspektywy konkretnych branż, w jakich funkcjonują strony e-commerce. W AdultSEO doskonale je znamy i wykorzystujemy auty tego oprogramowania. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić sprawne i skuteczne pozycjonowanie stron Wix. Estetyczna witryna, prostota dostępnego panelu, wysoka wydajność serwisu dzięki użyciu technologii opartej na HTML5… to jedynie część z nich. Jeśli chcesz zbudować sklep online na bazie Wix – pozycjonowanie, jakie może zapewnić Ci AdultSEO przyniesie wymierne korzyści pod postacią nie tylko wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania oraz częstszych odwiedzin, ale i wzrostu sprzedaży. Zachęcamy do zapoznania się z tym narzędziem i naszą ofertą.

Czym jest Wix?

Co do zasady – platforma ta powstała z myślą o wygodnym tworzeniu stron internetowych w ogóle. Tym samym prace SEO na Wix mogą się nieco od siebie różnić, w zależności od tego, czy właściciel witryny prowadzi na niej sklep internetowy, czy zajmuje się tworzeniem treści w sieci. Aplikacja ta dostępna jest w dwóch wersjach – darmowej i płatnej (Premium). Ceny subskrypcji zaczynają się od około 17 zł miesięcznie. Warto jednak rozważyć skorzystanie z tych droższych abonamentów, gdyż często oferują one dużo więcej niż najtańszy i darmowy pakiet.

Wydawca stale też dba o to, aby użytkownicy jego oprogramowania mogli liczyć na profesjonalne wsparcie techniczne. Dzięki temu pozycjonowanie stron Wix może nieść ze sobą liczne korzyści, szczególnie jeśli prowadzone jest przez doświadczonych pozycjonerów. Warto wiedzieć, że Wix oferuje m.in. domeny na sprzedaż, usługi hostingowe (płatne i darmowe).

Obsługę aplikacji Wix i pozycjonowanie z wykorzystaniem jej wewnętrznych narzędzi objaśnia nie tylko szeroka baza wiedzy, dostarczana przez specjalistów wydawcy programu, ale i filmiki – tutoriale, prezentujące dokładnie poszczególne funkcjonalności. Tam też znajdzie się wiele definicji i wyjaśnień dotyczących podstaw praco SEO.

Zalety Wix

Do zdecydowanie najważniejszych atutów tego CMS-a należy prostota obsługi. Co do zasady – powinny sobie z nim poradzić nawet osoby, które wcześniej z tworzeniem stron nie miały wiele do czynienia. Użytkownicy mają do dyspozycji m.in. gotowe szablony, a także szereg modułów, umożliwiających tworzenie portfolio i tematycznych forów. Bez wątpienia z perspektywy naszych rodaków ogromną zaletą jest polska wersja językowa panelu administracyjnego. Dzięki temu wszelkie prace, w tym pozycjonowanie Wix, stają się dużo łatwiejsze. Z kolei technologia HTML5 sprawia, że strony internetowe cechuje wysoka wydajność.

Jednak pozycjonowanie stron Wix i na dowolnym innym oprogramowaniu, wymaga czegoś więcej niż wymienione wyżej cechy – przede wszystkim opcji, które pomogą wynieść stronę wyżej w rankingach wyświetlania. Jak spisuje się w tym zadaniu prezentowana aplikacja?

Pozycjonowanie Wix – optymalizacja treści meta

Osoby decydujące się na wykorzystanie tego CMS-a do tworzenia sklepu czy strony internetowej, zyskują szeroki dostęp do meta treści. Mogą łatwo więc zmienić Title oraz Description dla każdej strony. Istnieje także opcja wykorzystania fraz kluczowych wpisanych w kod strony, co obecnie nie należy do zalecanych czynności. Użytkownik ma też dostęp do sekcji <head>, dzięki czemu może dodać kod śledzenia Google Analytics lub w innych narzędziach analitycznych i usługach od Google’a i nie tylko.

Tworzenie treści w Wix-ie

Pozycjonowanie opiera się na czymś więcej niż na stronie technicznej serwisu. Istotne są publikowane na nim treści. Dzięki Wix SEO i wszelkie związane z nim procesy mogą być jeszcze skuteczniejsze. Wszystko dlatego, że oprogramowanie to pozwala na łatwą publikację tekstów (odpowiednio nasyconych frazami kluczowymi) w wybranych sekcjach i boksach. Upraszcza również tworzenie odpowiedniej struktury treści przez proste dobieranie nagłówków.

Warto pamiętać, że treści to nie tylko teksty, ale i grafiki. Pozycjonowanie stron Wix pod tym względem jest dość proste, gdyż narzędzie to daje szerokie możliwości optymalizacji obrazów. Edytor pozwala na łatwe ustawianie atrybutów ALT dla wszelkich zdjęć. Istnieje też opcja animowania ich, dodawania wybranych efektów etc. Aby jednak wykonać to prawidłowo – warto sięgnąć po wsparcie profesjonalistów, dbających o to, aby np. animacje powiększania nie powodowały powstawania kolejnych, pustych linków.

Inne rozwiązania Wix-a, pozwalające zwiększyć widoczność strony

Prawidłowe pozycjonowanie Wix, jak i serwisów stojących na innych platformach wymaga także innych działań. Aplikacja ta pozwala m.in. na łatwe modyfikowanie adresów URL, czyniąc je bardziej przyjaznymi. Z jego pomocą można również wyłączyć indeksowanie wybranych podstron oraz automatycznie stworzyć mapę witryny. Ponadto panel administratora pozwala na proste zarządzanie przekierowaniami.

Dodatkowo pozycjonowanie stron Wix jest ułatwione dzięki kolejnym modułom. CMS ten pozwala połączyć witrynę m.in. z serwisami społecznościowymi. Stale też powstają nowe wtyczki, umożliwiające dopasowanie działania strony do konkretnych oczekiwań właściciela. Serwisy powstałe na nim zintegruje się również z Google Search Console – dzięki zastosowanym rozwiązaniom proces ten został maksymalnie uproszczony. To pozwala określić m.in., czy pozycjonowanie Wix przynosi oczekiwane rezultaty.

Profesjonalna obsługa stron i sklepów na Wix

W AdultSEO doskonale wiemy, jak wygląda pozycjonowanie stron Wix. Mamy szerokie doświadczenie w pracy z odmiennymi CMS-ami, w tym i opisanym powyżej. Dzięki temu wiemy, jak je wykorzystać, by Klient odniósł oczekiwany rezultat. Bo choć prace SEO na Wix są uproszczone dzięki intuicyjnemu panelowi, to wciąż najlepsze rezultaty można uzyskać, współpracując z wykwalifikowanymi pozycjonerami. Wybierając naszą firmę, masz pewność, że właśnie tacy specjaliści zajmują się Twoim serwisem. Dokładamy wszelkich starań, aby Twoja witryna szybko zyskała nowe, wyższe pozycje w Google, zoptymalizujemy jej działanie, by była jak najbardziej przyjazna dla użytkowników, a przede wszystkim – dążymy do tego, by realizowała założone przez Ciebie cele.

Już teraz więc zachęcamy do skorzystania z proponowanych usług. Pozycjonowanie stron Wix w wykonaniu AdultSEO to gwarancja sukcesu. W razie pytań lub wątpliwości – jesteśmy do dyspozycji Klientów.

Chcesz zacząć współpracę z nami? Wypełnij Brief!

Wypełnienie briefu zajmie Ci kilka chwil a nam pozwoil lepiej przygotować się do rozmowy z Tobą.

Wypełnij brief
Podobne wpisy
×