Audyt UX

Jedna z usług, jakie wykonuje dla Klientów AdultSEO to audyt UX. W osiąganiu celów przy prowadzeniu własnej strony dużą rolę odgrywa jej użyteczność. Klienci, mający możliwość intuicyjnego poruszania się po witrynie, chętniej korzystają z opcji, jakie ta oferuje. W przypadku zaś, gdy z trudem się na niej odnajdują, nie mogą dotrzeć do sekcji, które są dla nich interesujące, mogą zrezygnować z dalszych poszukiwań. Cel audytu UX to wykrycie takich zniechęcających mechanizmów i wskazanie szans ich poprawienia.

User Experience (UX) – co to jest?

Terminem tym określamy użyteczność witryn WWW oraz aplikacji. Jeśli strona jest użyteczna, to jednocześnie pozostaje intuicyjna, czyli umożliwia potencjalnemu odbiorcy łatwe poruszanie się po niej w poszukiwaniu konkretnych produktów lub usług. Satysfakcjonujące UX najczęściej prowadzi do konwersji ruchu, pozytywnie przekładając liczbę odwiedzin na ilość pożądanych działań, w tym m.in. zakupy czy rezerwacje konkretnych usług.

Innymi słowy, jeśli serwis jest łatwy w obsłudze, wówczas chętniej z niego korzysta w celu wykonania konkretnych operacji. Na to składa się kilka elementów, w tym m.in.:

  • design i estetyka witryny WWW,
  • łatwość poruszania się po niej (nawigacja),
  • jakość treści zawartych na stronie.

Z UX wiąże się również pojęcie UI, czyli User Interface. Interfejs użytkownika to nic innego, jak elementy strony, jakie pozwalają mu działać na danej witrynie. Składa się na to m.in. jej układ, kolory oraz typografia.

Jak wygląda audyt UX?

Wykonując tę usługę, nasi specjaliści sprawdzają przede wszystkim przyjazność strony dla jej potencjalnych użytkowników. Prościej mówiąc – testujemy ją pod kątem realizacji oczekiwań i potrzeb odbiorców. Wiąże się to więc z wiedzą o tym, jakie wymagania i przyzwyczajenia mają internauci, a także czy treść dostarcza informacji, jakich oczekują od konkretnego dostawcy produktu czy usług. Audyt UX obejmuje m.in. takie elementy jak:

  • czytelność strony,
  • jednoznaczność i łatwość zrozumienia znajdujących się na witrynie treści,
  • struktura strony i wygoda nawigowania między podstronami,
  • łatwość obsługi i odnajdywania potrzebnych klientom opcji.

Analiza wykonana z użyciem specjalnych narzędzi przez wykwalifikowanych specjalistów pozwala na zapoznanie się z mocnymi i słabymi punktami strony. Dzięki temu jesteśmy w stanie wskazać, jakie elementy należy poprawić, aby doświadczenia użytkowników korzystających z witryny były lepsze, a tym samym – ich wizyty częściej prowadziły do pożądanych działań. Audyt UX pomaga również określić potencjalne ryzyka w przyszłości i zapobiec im, dzięki czemu serwis pozostaje na długo przyjazny dla użytkowników.

Profesjonalny audyt UX w AdultSEO

Korzystając z naszych usług, macie Państwo pewność, że dokładnie przeanalizujemy funkcjonalność danej strony. Zbadamy, co można poprawić, aby częściej dochodziło do konwersji ruchu oraz na co trzeba uważać w przyszłości. Z każdego audytu przygotowujemy szczegółowy raport i omawiamy go z Klientem, aby zaprezentować mu jego najważniejsze punkty. Zachęcamy również do skorzystania z naszych usług optymalizacyjnych, jakie pomogą dopracować wygląd i funkcjonalność strony do użytkowników. Gwarantujemy, że z nami Państwa strona pomoże Wam realizować założone cele firmy.

×