Pozycjonowanie Łódź

Pozycjonowanie Łódź i okolice

Masz firmę w Łodzi? Jeśli tak, to z pewnością zależy Ci na tym, aby była ona widoczna w sieci. Stworzenie jednak strony to nie wszystko. Konieczne są odpowiednie zabiegi zwiększające widoczność witryny. Pozycjonowanie w Łodzi, jak i każdym innym mieście można przeprowadzić w myśl zasad lokalnego SEO. Na czym to polega? Jakie zalety ma takie rozwiązanie? I czy to jest usługa, z której skorzysta także Twoja firma? Przekonaj się o tym już teraz!

SEO – czyli walka o pozycję w sieci

Nim dowiesz się więcej na temat lokalnego SEO w Łodzi, powinieneś dowiedzieć się, czym w ogóle jest pozycjonowanie. Jak z pewnością wiesz, każdy użytkownik sieci korzysta z wyszukiwarek internetowych. W Polsce do zdecydowanie najpopularniejszych należy Google. Dzięki niej wyszukujemy nie tylko informacje, ale i produkty oraz usługi, jakich potrzebujemy. Strony, które wyświetlane są w wynikach – tzw. SERP-ach, podlegają ścisłemu rankingowaniu na zasadach wyznaczanych przez giganta z Mountain View. Tak że pozycjonowanie w Łodzi, Poznaniu, Szczecinie lub globalne, wymaga określonych zabiegów w tym m.in.:

 • optymalizacji strony technicznej strony (powinna się szybko wczytywać i być intuicyjna w obsłudze dla użytkownika),
 • publikacji unikatowych, merytorycznych treści, dostarczających informacji o faktycznej zawartości konkretnej podstrony,
 • dobieraniu i linkowaniu pod wyrażenia kluczowe,
 • tworzenia przemyślanej strategii link buildingu, w tym m.in. przez publikowanie artykułów w zewnętrznych serwisach.

To naturalnie podstawa, gdyż w praktyce konieczna będzie znajomość pewnych niuansów w zakresie pozycjonowania, charakterystycznych np. dla danej branży. Jeśli jednak witryna i treści na niej zostaną odpowiednio zoptymalizowane, to jej pozycja w rankingach rośnie i staje się bardziej „widoczna” dla użytkowników, którzy zazwyczaj kończą swoje wyszukiwania na pierwszej stronie wyników.

Takie czynności teoretycznie wykonasz sam, ale w praktyce najlepiej, jeśli zajmie się tym profesjonalna agencja SEO z Łodzi czy innego miasta. Znając te podstawy, łatwiej zrozumiesz, czym jest lokalne SEO w Łodzi czy innym mieście.

Pozycjonowanie lokalne – na czym polega?

Czym różni się lokalne pozycjonowanie w Łodzi od opisanego wyżej procesu? Należy wyjść od podstawy – czyli walki o klienta, który jest „na miejscu”. To przede wszystkim do tej grupy odbiorców się zwracasz, a agencja z Łodzi, oferująca local SEO pomaga Ci w tym zadaniu.

W tym przypadku ogromne znaczenie mają odpowiednie słowa kluczowe. W pozycjonowaniu globalnym liczy się przede wszystkim linkowanie pod wyrażenia związane z branżą, wyróżniające przy tym konkretne przedsiębiorstwo. W takim przypadku przebicie się do świadomości klientów wymaga bardzo dużych nakładów, gdyż istnieje wiele podmiotów, stosujących podobne wyrażenia. Niewielkie firmy, szukające np. usług SEO w Łodzi często mają nikłe szanse na to, by w takiej walce wygrać z większymi graczami. Dlatego, z myślą o mniejszych i średnich biznesach, powstało lokalne pozycjonowanieŁódź to duże, liczne miasto, gdzie potencjalnie masz mnóstwo klientów, chętnych skorzystać z Twojej oferty. Rzadko kiedy musisz walczyć np. o to, by ktoś ze Szczecina czy Katowic ujrzał proponowaną przez Ciebie ofertę, tym bardziej, jeśli go ona nie interesuje!

Dlatego wyrażenia kluczowe stosowane w lokalnym SEO w Łodzi to także podlinkowane sformułowania nawiązujące do konkretnego regionu. Bywają nimi nazwy miast, gmin, powiatów, województw, ale i dzielnic! Takie słowo może wyglądać np. tak:

 • SEO agencja Łódź,
 • fryzjer damski Łódź,
 • restauracja włoska z dowozem Łódź.

Takie regionalne „ograniczenie” sprawia, że znacznie wzrasta konkurencyjność fraz, a strona firmy z większym prawdopodobieństwem pojawi się wyżej w wynikach wyszukiwania. Co więcej – internauta nawet nie musi wpisywać nazwy regionalnej – wystarczy, że ma włączoną geolokalizację, a wyszukiwarka sama dobiera najlepsze rezultaty do miejsca jego pobytu.

Na widoczność witryny lokalnej naturalnie wpływają nie tylko frazy i inne ww. procesy. Duże znaczenie ma tzw. wizytówka „moja firma” i obecność w Mapach Google.

Kto skorzysta na pozycjonowaniu lokalnym w Łodzi?

Kiedy jednak najbardziej opłaca się local SEO? Łódź jest miastem, w którym działa wiele firm o charakterze lokalnym. I to właśnie one czerpią największe korzyści z tej formy pozycjonowania. Na usługach, jakie oferuje profesjonalna SEO agencja w Łodzi czy innych miastach najbardziej więc skorzystają m.in.:

 • warsztaty samochodowe,
 • zakłady kosmetyczne i fryzjerskie,
 • lokale gastronomiczne,
 • lokalni wytwórcy (np. pracownie stolarskie, kamieniarze etc.),
 • prawnicy…

… i wiele innych przedsiębiorstw. Tym samym decydując się na lokalne pozycjonowanie w Łodzi, zdecydowanie najwięcej zyskują firmy, które swoją działalnością zwykle nie wychodzą poza określone terytorium. Naturalnie – także duże firmy sięgają po takie rozwiązania, dzięki czemu mogą zwiększyć konkurencyjność swoich fraz i lepiej docierać z ofertą do mieszkańców określonych regionów.

Jakie są zalety pozycjonowania lokalnego w Łodzi?

Najważniejszą korzyścią tego rozwiązania jest zwiększenie widoczności wśród lokalnych klientów, poszukujących konkretnych usług lub produktów w najbliższej im okolicy. Dzięki przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych prac local SEO mogą wyszukiwać takich firm zarówno przez wyszukiwarkę, jak i Google Mapy. Co ważne – mają dostęp nie tylko do danych teleadresowych, w tym lokalizacji konkretnej firmy, ale i opinii, pozostawianych przez innych klientów, co ma duże znaczenie przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Dzięki widoczności w sieci wzrasta świadomość marki i zaufanie do niej!

Bardzo ważną zaletą jest również cena, jaką może zaproponować działająca lokalnie agencjaŁódź, choć to duże miasto, wciąż stanowi ograniczony rynek. Dzięki temu konkurencyjność fraz znacznie wzrasta i nie trzeba tak dużych nakładów finansowych na reklamę, jak w przypadku pozycjonowania globalnego.

Pozycjonowanie w Łodzi – warto wybrać współpracę z agencją SEO

Lokalne pozycjonowanie w Łodzi ma jak najbardziej sens! Aby jednak wykonać je prawidłowo, warto pozostawić to zadanie specjalistom, mającym rozeznanie w zasadach, jakimi kieruje się Google oraz rozumiejącym działanie algorytmów jego wyszukiwarki. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja strona będzie pod opieką profesjonalistów – postaw na AdultSEO. Specjalizujemy się w różnych branżach, także tych trudnych, dzięki czemu pozycjonowanie w Łodzi czy innym mieście realizujemy z najwyższą skutecznością.

×